2011 SKIL STATE / PROVINCIAL CHAMPIONS

CANADA
2011 ONTARIO PROVINCIAL GAMES

2011 PROVINCIAL CHAMPIONS


SECOND
PLACE


THIRD
PLACE

FORMS
-
CONTEMPORARY - Creative (no music)
A-2 5 (m/f) Nv-Ad
A-3 6-7 (m/f) Nov
A-4 6-7 (m/f) Int
A-10 10-11 (m/f) Int
A-11 10-11 (m/f) Adv
A-12 11- (m/f) BB
A-13 12-13 (m/f) Nov
A-15 12-13 (m/f) Adv
A-20 14-17 (m/f) BB
A-26 18+ (f) BB
A-28 35+ (m/f) Adv
A-29 35+ (m/f) BB
CONTEMPORARY - Musical
A-31 8-9 (m/f) Adv Open
Traditional
A-44 9- (m/f) Nov Japanese
A-45 9- (m/f) Int Japanese
A-46 9- (m/f) Int Korean
A-47 9- (m/f) Adv Japanese
A-49 10-11 (m/f) Int Japanese
A-51 10-11 (m/f) Adv Japanese
A-53 10-11 (m/f) Nov Japanese
A-55 12-17 (m/f) Nov Jap/Kor
A-56 12-17 (m/f) Int Japanese
A-58 12-17 (m/f) Adv Japanese
A-59 12-17 (m/f) Adv Korean
A-60 17- (m/f) Nov-Int Ch/Ken
A-62 17- (m/f) BB Japanese
A-63 17- (m/f) BB Korean
A-67 18+ (m/f) BB Japanese
A-68 18+ (m/f) BB Korean
A-69 18+ (m/f) BB Ch/Ken
A-70 35+ (m/f) Nv-Ad Jap/Kor
WEAPONS
CONTEMPORARY - Creative (no music)
A-73 9- (m/f) Int
A-74 9- (m/f) Adv
A-75 10-11 (m/f) Int
A-76 10-11 (m/f) Adv
A-77 11- (m/f) BB
A-78 12-17 (m/f) Nov
A-80 12-17 (m/f) Adv
A-81 12-17 (m/f) BB
A-82 18+ (m/f) Nov
CONTEMPORARY - Musical
A-85 9- (m/f) Int Open
A-86 9- (m/f) Adv Open
A-87 10-17 (m/f) Int Open
A-88 10-17 (m/f) Adv Open
Traditional
A-97 17- (m/f) Adv
A-99 18+ (m/f) Nv-Ad
A-100 18+ (m/f) BB
SELF DEFENSE (no music)
A-101 17- (m/f) Nov
A-102 17- (m/f) Adv
A-103 17- (m/f) BB
A-104 18+ (m/f) Nv-Ad
SPARRING
Point
A-110 5 (m/f) Nv-Ad
A-111 6-7 (m/f) Nov
A-112 6-7 (m/f) Int
A-113 6-7 (m/f) Adv
A-115 8-9 (m/f) Int
A-116 8-9 (m/f) Adv
A-118 10-11 (m/f) Nov
A-119 10-11 (m/f) Int
A-120 10-11 (m/f) Adv
A-121 10-11 (m/f) BB
A-124 12-13 (m) Adv
A-131 16-17 (m) Int
A-132 16-17 (m) Adv
A-133 16-17 (m) BB
A-134 12-13 (f) Nov-Int
A-135 12-13 (f) Adv
A-136 12-14 (f) BB
A-140 16-17 (f) Nv-Ad
A-141 18+ (m) Nov Light
A-144 18+ (m) Int Heavy
A-146 18+ (m) Adv Heavy
A-148 18+ (m) BB
A-152 18+ (f) BB
A-154 35+ (m) Adv
A-155 35+ (m) BB
A-156 35+ (f) Nv-Ad
FORMS
Name
City
School
Coach
CONTEMPORARY - Creative (no music)
Nolan, Mackenzie Mississauga Everage Everage
Petty, Ryan Ancaster Steel City Dawn Owen
Pietrak, Aidan Hamilton Steel City Dawn Owen
Weishar, Tyler Kitchener Kitchener Kicks
Volman, Alec Dundas United Quensen Trevor Nash
Reid, Nick Hamilton Steel City Dawn Owen
Rombouh, Sarah Kitchener Kitchener Kicks D. Hacket
Royds, Kellan Milton Fighting Griffen Tammy Hogarth
Krouse, Zack Hamilton Steel City Dawn Owen
Schweitzer, Becky Newton ProMar Karate Mark Yates
Weber, Bob Listowel ProMar Karate Mark Yates
Yates, Mark Guelph ProMar Karate Mark Yates
CONTEMPORARY - Musical
Ryder, Noah Georgetown Rampullas T. Rampulla
Traditional
Hunth, Alan Hamilton Dynamic K. Kajganic
Hadfield, Hope Oakville East-West Chris Magliocco
Nolan, Mackenzie Mississauga Everage Everage
Kent, Jonathon Oakville East-West Chris Magliocco
Afzali, Zalial Hamilton Dynamic K. Kaiganic
Volman, Alec Dundas United Queenstron Trevor Nash
Vieira, Jesse Toronto Iron Butterfly Theo Belle
Thomas, Sarah Hamilton Steel City Karate Dawn Owen
Baynes, Jermaine Toronto Iron Butterfly Theo Belle
Heyer, Joshua Dundas United Trevor Nash
Heyer, Joshua Dundas United Trevor Nash
Weishar, Tyler Kitchener Kitchener Kicks O. Hackett
Reid, Nick Hamilton Steel City Karate Dawn Owen
Nguyen, Joanne Hamilton United Trevor Nash
Cabilan, Andrew Stoney Creek
Yates, Mark Ontario ProMar
Stone, Carey Toronto Tiger Dragon Carey Stone
Robert, Elizabeth Ontario East-West
WEAPONS
CONTEMPORARY - Creative (no music)
Donovan, Zoe London Daypuck Pete Daypuck
Brown, Zoe Dundas United Trevor Nash
Donovan, Noah London Daypuck Pete Daypuck
Volman, Alec Dundas United Queenston Trevor Nash
Reid, Nick Hamilton Steel City Dawn Owen
Rombough, Sarah Kitchener Kitchener Kicks D. Hackett
Heyer, Joshua Dundas United Trevor Nash
Krouse, Zackary Hamilton Steel City Dawn Owen
Scattolon, Kira Hamilton Steel City Dawn Owen
CONTEMPORARY - Musical
Donovan, Zoe London Daypuck Pete Daypuck
Ryder, Noah Georgetown Rampulla’s T. Rampulla
Donovan, Noah London P. Daypuck Pete Daypuck
Bohonos, Michael Hamilton United Trevor Nash
Traditional
Heyer, Joshua Hamilton United Trevor Nash
Cucksey, John Guelph ProMar Mark Yates
Yates, Mark ProMar
SELF DEFENSE (no music)
Yeo, Liam SCK Dawn Owen
Trojhan, Ashley SCK Dawn Owen
Krouse, Zackary SCK Dawn Owen
Scattolon, Kira
SPARRING
Point
Nolan, Mackenzie Mississauga Everage Everage
Petty, Ryan Ancaster SCK Dawn Owen
Petty, Kyle SCK Dawn Owen
Velenovk, Sasha Hamilton Dynamic K. Kajganic
Donovan, Zoe London Daypuck Pete Daypuck
Brown, Zoe Hamilton United Trevor Nash
Vieira, Jesse T.O Iron Butterfly Theo Belle
Weishar, Tyler Kitchener Kitchener Kicks D. Hackett
Trojhan, Ashley Hamilton SCK Dawn Owen
Reid, Nick Hamilton SCK Dawn Owen
Hadfield, Jeremy Oakville E/W Chris Magliocco
Baynes, Jermaine T.O. Iron Butterfly Dawn Owen
Bohonos, Michael United Trevor Nash
Krouse, Zackary Steel City
Rombough, Sarah Kitchener Kitchener Kicks
Young, Erica London Family
Nguyen, Joanne United Trevor Nash
Ryder, Amy Hamilton Steel City
Grandy, John Hamilton Steel City Dawn Owen
Muyezwa, Grey Hamilton Dynamic K. Kajganic
Cucksey, John ProMa Mark Yates
Argue, Gabriel Toronto Tiger Dragon C. Stone
Kajganic, Kyra Hamilton Dynamic K. Kajganic
Weber, Bob ProMar Mark Yates
Stone, Carey Toronto Tiger Dragon C. Stone
Scattolon, Kira Hamilton Steel City Dawn Owen
FORMS
Div
Name
CONTEMPORARY - Creative
A-2
A-3
A-4
A-10
A-11 Trojahn, Ashley
A-12
A-13
A-15
A-20
A-26
A-28
A-29
CONTEMPORARY - Musical
A-31
Traditional
A-44
A-45 Donovan, Zoe
A-46
A-47 Brown, Zoe
A-49 Donovan, Noah
A-51 Roberts, Jordon
A-53
A-55
A-56 Ryder, Amy
A-58 Ryds, Kellan
A-59
A-60
A-62
A-63
A-67 Hyde, Roger
A-68 Schweitzer, Becky
A-69 Schweitzer, Becky
A-70 Scattolon, Kira
WEAPONS
CONTEMPORARY - Creative
A-73 Cooper, Cameron
A-74 Ryder, Noah
A-75 Cifaldi, Anthony
A-76 Trojhan, Ashley
A-77
A-78
A-80 Bohonos, Michael
A-81 Nguyen, Joanne
A-82
CONTEMPORARY - Musical
A-85
A-86 Petrucci, Matthew
A-87 Cifaldi, Anthony
A-88
Traditional
A-97 Volman, Alec
A-99 Roberts, Elizabeth
A-100 Argue, Gabriel
SELF DEFENSE (no music)
A-101
A-102
A-103
A-104
SPARRING
Point
A-110 Yed, Liam
A-111
A-112 Poyton, Tesa
A-113
A-115 Cooper, Cameron
A-116 Petrucci, Matthew
A-118
A-119 Afzali, Zalial
A-120 Niazi, Fara
A-121
A-124 Royos, Kellan
A-131
A-132
A-133
A-134
A-135
A-136
A-140
A-141 Bucsit, Alexander
A-144
A-146
A-148
A-152
A-154
A-155
A-156
FORMS
Div
Name
CONTEMPORARY - Creative
A-2
A-3
A-4
A-10
A-11
A-12
A-13
A-15
A-20
A-26
A-28
A-29
CONTEMPORARY - Musical
A-31
Traditional
A-44
A-45 Poyton, Tessa
A-46
A-47 Ryder, Noah
A-49 Cifaldi, Anthony
A-51 Hunyh, Calvin
A-53
A-55
A-56
A-58 Hadfields, Jeremy
A-59
A-60
A-62
A-63
A-67 Yates, Mark
A-68
A-69 Argue, Gabriel
A-70 Weber, Bob
WEAPONS
CONTEMPORARY - Creative
A-73
A-74 Petrucci, Mathew
A-75 Weishar, Tyler
A-76 Wilson, Charlie
A-77
A-78
A-80 Wilson, Emma
A-81
A-82
CONTEMPORARY - Musical
A-85
A-86
A-87
A-88
Traditional
A-97 Hadfield, Jeremy
A-99
A-100 Schweitzer, Becky
SELF DEFENSE (no music)
A-101
A-102
A-103
A-104
SPARRING
Point
A-110 Hunyh, Alan
A-111
A-112 Hadfield, Hope
A-113
A-115 Afzali, Inayat
A-116 Kent, Jonathan
A-118
A-119 Donovan, Noah
A-120 Roberts, Jordon
A-121
A-124
A-131
A-132
A-133
A-134
A-135
A-136
A-140
A-141
A-144
A-146
A-148
A-152
A-154
A-155
A-156

UNITED STATES
2011 CALIFORNIA STATE GAMES

2011 STATE CHAMPIONS


SECOND
PLACE


THIRD
PLACE

FORMS
-
CONTEMPORARY - Creative (no music)
A-2 5 (m/f) Nv-Ad
A-4 6-7 (m/f) Int
A-5 6-7 (m/f) Adv
A-6 8-9 (m/f) Nov
A-7 8-9 (m/f) Int
A-8 8-9 (m/f) Adv
A-12 11- (m/f) BB
A-15 12-13 (m/f) Adv
A-22 18+ (m) Adv
A-23 18+ (m) BB
A-26 18+ (f) BB
A-29 35+ (m/f) BB
CONTEMPORARY - Musical
A-31 8-9 (m/f) Adv Open
A-34 9- (m/f) Adv Choreo
A-37 10-17 (m/f) Int Choreo
A-39 17- (m/f) Nov Open
A-41 17- (m/f) BB Open
A-42 17- (m/f) BB Choreo
A-43 18+ (m/f) Nv-Ad Open
Traditional
A-44 9- (m/f) Nov Japanese
A-45 9- (m/f) Int Japanese
A-46 9- (m/f) Int Korean
A-47 9- (m/f) Adv Japanese
A-48 9- (m/f) Adv Korean
A-49 10-11 (m/f) Int Japanese
A-53 10-11 (m/f) Nov Japanese
A-58 12-17 (m/f) Adv Japanese
A-60 17- (m/f) Nov-Int Ch/Ken
A-61 17- (m/f) Adv Ch/Ken
A-62 17- (m/f) BB Japanese
A-63 17- (m/f) BB Korean
A-64 17- (m/f) BB Ch/Ken
A-66 18+ (m/f) Adv Jap/Kor
A-67 18+ (m/f) BB Japanese
A-68 18+ (m/f) BB Korean
A-69 18+ (m/f) BB Ch/Ken
A-70 35+ (m/f) Nv-Ad Jap/Kor
WEAPONS
CONTEMPORARY - Creative (no music)
A-71 7- (m/f) Nov
A-73 9- (m/f) Int
A-74 9- (m/f) Adv
A-81 12-17 (m/f) BB
A-82 18+ (m/f) Nov
A-83 18+ (m/f) Adv
A-84 18+ (m/f) BB
CONTEMPORARY - Musical
A-85 9- (m/f) Int Open
A-89 17- (m/f) Nov Open
A-92 17- (m/f) Adv Choreo
A-93 17- (m/f) BB Open
A-94 17- (m/f) BB Choreo
A-95 18+ (m/f) Nv-Ad Open
Traditional
A-96 17- (m/f) Nov-Int
A-97 17- (m/f) Adv
A-99 18+ (m/f) Nv-Ad
A-100 18+ (m/f) BB
SELF DEFENSE (no music)
A-105 18+ (m/f) BB
BREAKING (no music - no seeding)
A-107 18+ (m/f) Nv-Ad
SPARRING
Point
A-109 4- (m/f) Nv-Ad
A-110 5 (m/f) Nv-Ad
A-111 6-7 (m/f) Nov
A-112 6-7 (m/f) Int
A-113 6-7 (m/f) Adv
A-115 8-9 (m/f) Int
A-116 8-9 (m/f) Adv
A-117 9- (m/f) BB
A-118 10-11 (m/f) Nov
A-119 10-11 (m/f) Int
A-120 10-11 (m/f) Adv
A-121 10-11 (m/f) BB
A-123 12-13 (m) Int
A-124 12-13 (m) Adv
A-125 12-13 (m) BB
A-126 14-15 (m) Nov
A-127 14-15 (m) Int
A-129 14-15 (m) BB
A-130 16-17 (m) Nov
A-131 16-17 (m) Int
A-132 16-17 (m) Adv
A-133 16-17 (m) BB
A-134 12-13 (f) Nov-Int
A-136 12-14 (f) BB
A-138 14-15 (f) Adv
A-139 15-17 (f) BB
A-140 16-17 (f) Nv-Ad
A-141 18+ (m) Nov Light
A-142 18+ (m) Nov Heavy
A-144 18+ (m) Int Heavy
A-145 18+ (m) Adv Light
A-146 18+ (m) Adv Heavy
A-147 18+ (m) BB Light
A-148 18+ (m) BB
A-152 18+ (f) BB
A-154 35+ (m) Adv
A-155 35+ (m) BB
A-156 35+ (f) Nv-Ad
HANDICAPABLE (no music)
FORMS
A-159 All (m/f) All
FORMS
Name City School Coach
CONTEMPORARY - Creative (no music)
Chock, Jessica Laverne NKD Ngyen/Eagen
Matthews, Max Los Alamitos WCK Steven Horst
Edpao, Arianna Covina CKD Crisostomo
Melendez, Jacquelin
Matthews, Eve Los Alamito WCK Steve Horst
Baldwin, Austin
Melendez, Alejandro
Carter, Cyree
Higginson, Beau
Arias, Estevan CKD Crisostomo
Luna, Jennifer Pamona CKD Crisostomo
McDuffy, Cliff
CONTEMPORARY - Musical
Tolentino, Jacob
Tolentino, Jacob
Gardere, Timmothy
Chock, Jessica La Verne NKD Nguyen/Eager
Rosecrans, Mieke Elk Grove Tadena Tang Soo Do Tadena
Rosecrans, Mieke Elm Grove Tadena Tang Soo Do Tadena
Higginson, Beau
Traditional
George, Benjamin Chula Vista Blue Dragon Caravelli
Luyun, Carl Anthony
Bernstein / Matthews
Tolentino, Jacob
Fort, Noah
Brugere, Estelle Antivoh HMA Ham
Garcia, Ariana San Jose Arceo’s Arceo
Gray, Christina Daly City Arceo’s Arceo
Devine/, Padilla
Castro, Devin San Lorenzo Pallens Jordan Pallen
Garcia, Alejandra San Francsico Arceo’s Arceo
Rosecrans, Mieke Elk Grove Tadena Tang Soo Do Tadena
Seronio, Malia AC Seronio’s Bobby Seronio
Fort, Nathan
Dugquem, Kristen
Walker, Lonnie L.V. Walker’s Walker
Dugquem, Kristen
Brugere, Fabrice Atioch HMA Hamilton
WEAPONS
CONTEMPORARY - Creative (no music)
Chock, Jessica La Verne Nihon Karate Nguyen/Eagen
Edwards/Luyun
Tolentino/Edpac
Rosecrans, Mieke Elk Grove Tadena Tang Soo Do Tadena
Dugquem, Kristen
Higginson, Beau
Brandt, Jay
CONTEMPORARY - Musical
Tolentino/Edpao
Chock, Jessica La Verne NKD Nguyen/Eagen
Tolentino, Jacob
Rosecrans, Mieke Elk Grove Tadena Tang Soo Do Tadena
Rosecrans, Mieke Elk Grove Tadena tang Soo Do Tadena
Higginson, Beau
Traditional
Nunley/Robinson
Tolentino, Jacob
Clark, Devon Antioch Nunley’s
Dugquem, Kristen
SELF DEFENSE (no music)
Brandt, Maria
BREAKING (no music - no seeding)
Walker, Lonnie Las Vegas Walker’s Walker
SPARRING
Point
Arnold, Jalen San Leandro Pallen’s Jordan Pallen
Chock, Jessica La Verne NKD Nguyen/Eagen
Jones, Kai Seronio’s Seronio
Matthews, Max Los Alamitos WCK Raymond Daniels
Fort, Noah
Matthews, Eve Los Alamitos WCK Daniels
Austin, Taylor
Somadhi, Tyrone Los Angeles Walter Goude
Mapanoo, Selassil
Smith, Darjenne
Jorge, Wilhen
Seronio, Malia AC Seronio’s Bobby Seronio
Gardere, Seden os Banos Two Tigers Gardere
Carter, Cyree
Arceo, Geng San Francisco Arceo’s Arceo
Wallace, Samuel Montaque Kleiers Matt Kleier
Brooks/, Threat
Byna, Josh Garden Grove Bob White Bob White
Bush, Greg
Garcia, Oscar
Ashkhan, Asref
Nunley, Brandon Atioch Nunley Allen Nunley
Devine, Dawn Pallen Jordan pallen
Rosecrans, Mieke Elk Grove Tadena Tang Soo Do Tadena
Payorena, Andrea Escalon Merafuentes Merafuentes
Ploszaj, Sara Kay
Arellano, Lucy Pomona Cali Black Belt A. Covarrubias
Johnson, Brandon
Harris, Robert
Johnson, Jason
Felten, Samuel
Higginson, Beau
Felton, Jack
Young, Bryan
Meyer, Marissa
Lucett, Vincent
Nunley/Pallen/, Whaley
Brugere, Kelly
HANDICAPABLE (no music)
FORMS
Baldwin, Morgan Los Angeles McDuffy’s Cliff McDuffy
FORMS
Div Name
Creative (no music)
A-2
A-4 Chapman, Quintan
A-5
A-6
A-7
A-8 Austin, Taylor
A-12
A-15
A-22
A-23 Walker, Lonnie
A-26
A-29 Brandt, Jay
CONTEMPORARY - Musical
A-31
A-34
A-37
A-39
A-41
A-42
A-43
Traditional
A-44 Chock, Jessica
A-45 Brugere, Axel
A-46 Matthews, Max
A-47 Edpao, Arianna
A-48
A-49
A-53
A-58 Nunley, Josiah
A-60 Jones/, Gardere
A-61
A-62
A-63
A-64
A-66 Higginson, Beau
A-67 Nunley, Allen
A-68 Nunley, Allen
A-69 Brandt, Jay
A-70
WEAPONS
Creative (no music)
A-71 George, Benjamin
A-73
A-74
A-81
A-82
A-83
A-84 Walker, Lonnie
CONTEMPORARY - Musical
A-86 Fort, Noah
A-89
A-92
A-93
A-94
A-95 Fort, Nathan
Traditional
A-96 Robinson, Natalie
A-97 Castro, Devin
A-99
A-100 Nunley, Allen
SELF DEFENSE (no music)
A-105
BREAKING
A-107
SPARRING
Point
A-109
A-110 Boyd, Briliana
A-111 Contreras, Darion
A-112 Bernstein, Nathalia
A-113 Edpao, Arianna
A-115 Bruger, Alex
A-116 Baldwin, Austin
A-117
A-118 Alaniz, Samantha
A-119 Winnemiller, B.
A-120 Mendiola, Julio
A-121 Melendez, Alejandro
A-123 Felis, Brandon
A-124 Nunley, Josiah
A-125 Seronio, Bobby
A-126
A-127
A-129
A-130
A-131 Anderson, Aaron
A-132
A-133 Hamilton, Omar
A-134 Payorena, Marissa
A-136
A-138
A-139
A-140
A-141 Ramirez, Andrew
A-142 Vanhoozeir, Jimmy
A-144
A-145
A-146 Fort, Nathan
A-147 Clack, Charles
A-148 Pallen, Jordan
A-152 Dugquem, Kristen
A-154 Brugere, Fabrice
A-155
A-156
HANDICAPABLE
FORMS
A-159
FORMS
Div
Name
Creative (no music)
A-2
A-4
A-5
A-6
A-7
A-8
A-12
A-15
A-22
A-23
A-26
A-29 Walker, Lonnie
CONTEMPORARY - Musical
A-31
A-34
A-37
A-39
A-41
A-42
A-43
Traditional
A-44 Tarns, Phoebe
A-45
A-46
A-47
A-48
A-49
A-53
A-58 Hamilton, Ali
A-60 Alaniz/, Felis
A-61
A-62
A-63
A-64
A-66
A-67
A-68 Jarvis, Eric
A-69
A-70
WEAPONS
Creative (no music)
A-71
A-73
A-74
A-81
A-82
A-83
A-84
CONTEMPORARY - Musical
A-86
A-89
A-92
A-93
A-94
A-95
Traditional
A-96
A-97
A-99
A-100 Luna, Jennifer
SELF DEFENSE (no music)
A-105
BREAKING
A-107
SPARRING
Point
A-109
A-110 Doss, Morgan
A-111 Davis, Aiden
A-112 Chapman, Quintan
A-113
A-115 Edwards, Jaedeyn
A-116
A-117
A-118 Johnson, Stephanie
A-119 Draper, McClain
A-120 Lama, Mauricio
A-121
A-123 Elam, Ninurta
A-124 Hamilton, Ali
A-125 Thomas, Theodore
A-126
A-127
A-129
A-130
A-131
A-132
A-133 Gilbeaux, James
A-134 Brugere, Sophie
A-136
A-138
A-139
A-140
A-141
A-142
A-144
A-145
A-146
A-147 Carline, Kenneth
A-148 Yadao, Anthony
A-152 Corey, Amy
A-154
A-155
A-156
HANDICAPABLE
FORMS
A-159

2011 TEXAS STATE GAMES

2011 STATE CHAMPIONS


SECOND
PLACE


THIRD
PLACE

FORMS
-
CONTEMPORARY - Creative (no music)
A-1 4- (m/f) Nv-Ad
A-3 6-7 (m/f) Nov
A-4 6-7 (m/f) Int
A-5 6-7 (m/f) Adv
A-6 8-9 (m/f) Nov
A-7 8-9 (m/f) Int
A-8 8-9 (m/f) Adv
A-9 10-11 (m/f) Nov
A-10 10-11 (m/f) Int
A-11 10-11 (m/f) Adv
A-12 11- (m/f) BB
A-14 12-13 (m/f) Int
A-15 12-13 (m/f) Adv
A-16 12-13 (m/f) BB
A-20 14-17 (m/f) BB
A-21 18+ (m) Nov
A-26 18+ (f) BB
A-29 35+ (m/f) BB
CONTEMPORARY - Musical
A-30 7- (m/f) Adv Open
A-31 8-9 (m/f) Adv Open
A-32 9- (m/f) Int Open
A-34 9- (m/f) Adv Choreo
A-35 10-17 (m/f) Int Open
A-38 10-17 (m/f) Adv Choreo
A-39 17- (m/f) Nov Open
A-41 17- (m/f) BB Open
A-42 17- (m/f) BB Choreo
Traditional
A-44 9- (m/f) Nov Japanese
A-45 9- (m/f) Int Japanese
A-46 9- (m/f) Int Korean
A-47 9- (m/f) Adv Japanese
A-48 9- (m/f) Adv Korean
A-50 10-11 (m/f) Int Korean
A-51 10-11 (m/f) Adv Japanese
A-52 10-11 (m/f) Adv Korean
A-53 10-11 (m/f) Nov Japanese
A-54 11- (m/f) Nov Korean
A-55 12-17 (m/f) Nov Jap/Kor
A-56 12-17 (m/f) Int Japanese
A-57 12-17 (m/f) Int Korean
A-58 12-17 (m/f) Adv Japanese
A-59 12-17 (m/f) Adv Korean
A-61 17- (m/f) Adv Ch/Ken
A-62 17- (m/f) BB Japanese
A-63 17- (m/f) BB Korean
A-64 17- (m/f) BB Ch/Ken
A-65 18+ (m/f) Nov-Int Jap/Kor
A-66 18+ (m/f) Adv Jap/Kor
A-67 18+ (m/f) BB Japanese
A-68 18+ (m/f) BB Korean
A-69 18+ (m/f) BB Ch/Ken
WEAPONS
CONTEMPORARY - Creative (no music)
A-71 7- (m/f) Nov
A-72 8-11 (m/f) Nov
A-73 9- (m/f) Int
A-74 9- (m/f) Adv
A-75 10-11 (m/f) Int
A-76 10-11 (m/f) Adv
A-77 11- (m/f) BB
A-78 12-17 (m/f) Nov
A-80 12-17 (m/f) Adv
A-81 12-17 (m/f) BB
A-84 18+ (m/f) BB
CONTEMPORARY - Musical
A-85 9- (m/f) Int Open
A-86 9- (m/f) Adv Open
A-87 10-17 (m/f) Int Open
A-88 10-17 (m/f) Adv Open
A-92 17- (m/f) Adv Choreo
A-93 17- (m/f) BB Open
A-94 17- (m/f) BB Choreo
Traditional
A-97 17- (m/f) Adv
A-98 17- (m/f) BB
A-100 18+ (m/f) BB
SELF DEFENSE (no music)
A-103 17- (m/f) BB
A-105 18+ (m/f) BB
SPARRING
Point
A-109 4- (m/f) Nv-Ad
A-110 5 (m/f) Nv-Ad
A-111 6-7 (m/f) Nov
A-112 6-7 (m/f) Int
A-113 6-7 (m/f) Adv
A-114 8-9 (m/f) Nov
A-115 8-9 (m/f) Int
A-116 8-9 (m/f) Adv
A-117 9- (m/f) BB
A-118 10-11 (m/f) Nov
A-119 10-11 (m/f) Int
A-120 10-11 (m/f) Adv
A-121 10-11 (m/f) BB
A-122 12-13 (m) Nov
A-123 12-13 (m) Int
A-124 12-13 (m) Adv
A-125 12-13 (m) BB
A-126 14-15 (m) Nov
A-127 14-15 (m) Int
A-128 14-15 (m) Adv
A-129 14-15 (m) BB
A-130 16-17 (m) Nov
A-131 16-17 (m) Int
A-133 16-17 (m) BB
A-134 12-13 (f) Nov-Int
A-135 12-13 (f) Adv
A-136 12-14 (f) BB
A-137 14-15 (f) Nov-Int
A-138 14-15 (f) Adv
A-139 15-17 (f) BB
A-141 18+ (m) Nov Light
A-142 18+ (m) Nov Heavy
A-143 18+ (m) Int Light
A-146 18+ (m) Adv Heavy
A-147 18+ (m) BB Light
A-148 18+ (m) BB
A-149 18+ (f) Nov
A-152 18+ (f) BB
A-153 35+ (m) Nov
A-155 35+ (m) BB
A-156 35+ (f) Nv-Ad
Team
A-158 Teen (m) UBB
FORMS
Name
City School Coach
CONTEMPORARY - Creative (no music)
Glasper, NaSir Houston Paul Paul
Cantu, Ricky Victoria VKA Dawn Kabela
Tanabe, Juan Carlos Alchemy Villanueva
Henderson, Sean Houston SKA Bear Loebe
Guzman, Madaline Houston Ordonio Ordonio
Guzman, Reese San Antonio FMA Lopez
Brown, Evan Victoria VKA Dawn Kabela
Davis, Darius Houston SKA Bear Loebe
Perkinson, Joseph Houston VKA Dawn Kabela
Aquino, Rachel Houston SKA Bear Loebe
Zapata, Ronny Houston PKKA Jason Holmes
Esparza, Jennifer Houston SKA Loebe
Lopez, Bianca Houston K-2 Johnson
Villegas, Lizabeth Houston K-2 Johnson
Northcutt, Sage Katy
Collins, Melissa Victoria VKA Dawn Kabela
Northcutt, Colbey Katy
Guzman, Christina San Antonio Family Martial Arts Lopez
CONTEMPORARY - Musical
Henderson, Sean Huston SKA Bear Loebe
Brown, Evan Victoria VKA Dawn Kabela
Tanabe, Juan Carlos Alcemy Villanueva
Brown, Evan Victoria VKA Dawn Kabela
Perkinson, Joseph Victoria VKA Dawn Kabela
Aquino, Rachel Houston SKA Bear Loebe
Clapp, Jason Victoria VKA Dawn Kabela
Villegas, Lizabeth Houston K-2 Johnson
Northcutt, Sage Katy
Traditional
Williams, Jaydon Houston Paul Paul
Mott, Naji Houston Paul Paul
Juster, Floyd Victoria VKA Dawn Kabela
Henderson, Sean Houston SKA Bear Loebe
Brown, Evan Victoria VKA Dawn Kabela
Perkinson, Joseph Victoria VKA Dawn Kabela
Aquino, Rachel Houston SKA Bear Loebe
Aquino, Rachel Houston SKA Bear Loebe
Walker, Zion Houston Iron Fist Walker
Davis, Darius Houston SKA Bear Loebe
Brady, Parker Bryan
Moore, Chase Houston SKA Bear Loebe
Garcia, John Victoria VKA Dawn Kabela
Lopez, Bianca Houston K-2 Johnson
Jinks, Dylan Mauriceville Manuel Manuel
Aquino, Rachel Huston SKA Bear Loebe
Northcutt, Sage Katy
Northcutt, Sage Katy
Northcutt, Sage Katy
Uribe, Juan Houston SKA Bear Loebe
Guzman, Christina San Antonio FMA Lopez
Northcutt, Colbey Katy
Northcutt, Colbey Katy
Northcutt, Colbey Katy
WEAPONS
CONTEMPORARY - Creative (no music)
Staff, Ty Victoria VKA Dawn Kabela
Davis, Darius Huston SKA Bear Loebe
Juster, Floyd Victoria VKA Dawn Kabela
Brown, Evan Victoria VKA Dawn Kabela
Popp, Jude Victoria VKA Dawn Kabela
Lounder, Jonathan Houston K-2 Johnson
Rea, Genesis Houston SKA Bear Loebe
Brady, Parker Bryan
Lopez, Bianca Houston K-2 Johnson
Paul, Rommell Houston Paul Paul
Clark, Chelsea Houston Kickstart Jason Holmes
CONTEMPORARY - Musical
Staff, Ty Victoria VKA Dawn Kabela
Brown, Evan Victoria VKA Dawn Kabela
Popp, Jude Victoria VKA Dawn Kabela
Lopez, Bianca Houston K-2 Johnson
Jinks, Dylan Mauriceville Manuel Manuel
Bolano, Aidan Houston SKA Bear Loebe
Northcutt, Sage Katy
Traditional
Jinks, Dylan Mauriceville Manuel Manuel
Northcutt, Sage Katy
Northcutt, Colbey Katy
SELF DEFENSE (no music)
Northcutt, Sage Katy
Northcutt, Colbey Katy
SPARRING
Point
Glasper, NaSir Houston Paul Paul
Clapp, Jason Victoria VKA Dawn Kabela
Fipps, Jaxton Angleton Galvan Galvan
Mott, Naji Paul Paul
Rea, Leslie Houston
Guzman, Madaline Houston NCMA Groonio
Juster, Floyd Victoria VKA Dawn Kabela
Mott, Fadi Houston Paul Paul
Bolano, Aidan Houston SKA Bear Loebe
Davis, Darius Houston SKA Bear Loebe
Figueroa, Cesar Houston SKA Bear Loebe
Jones, Chelon Houston Paul Paul
Northcutt, Shaun Katy
Mendoza, Angel Houston SKA Bear Loebe
Moore, Chase Houston SKA Bear Loebe
Al-Tawrah, Shadi Houston SKA Bear Loebe
Anthony, Robert Houston Paul Paul
Palacios, Tristian Lake Jackson Galvan Galvan
Garcia, John Victoria VKA Dawn Kabela
Figueroa, Tomas Houston SKA Bear Loebe
Northcutt, Sage Katy
Serrato, Stephen Angleton Galvan Galvan
McCain, Lee Rosenberg Fulsher Kilpatrick
Cyril, Douglas Houston PTKO Pettway
Yeldell, Adrianna Houston PTKO Pettway
Lopez, Bianca Houston K-2 Johnson
Villegas, Lizabeth Houston K-2 Johnson
Southwick, Morgan Houston SKA Bear Loebe
Stambaug, Kathryn San Antonio FMA Lopez
Reese, Sheray Houston PTKO Pettway
Ranero, Sergio Houston SKA Bear Loebe
Hawthorne, Christopher Navasota Dojo Experience Tommy Crouch
McCain, Patrick Rosenberge FFK Wade
Jacobs, Travis Christian Soldiers Casmion
Chartoui, Peter Pflugerville TBBK Chartoui
Turner, Chance Austin Gipsy Beaver
Popp, Elishea Victoria VKA Dawn Kabela
Northcutt, Colbey Katy
Lanier, Kevin Houston SKA Bear Loebe
Snowden, Tracy Houston BMA Wilson
Popp, Elishea Victoria VKA Dawn Kabela
Team
MPMA Houston Paul Paul
FORMS
Div
Name
CONTEMPORARY - Creative
A-1
A-3
A-4
A-5
A-6 Moore, Dustin
A-7 Taylor, Jared
A-8 Terry, Trey
A-9 Gilbert, Imani
A-10 Castaneda, Brandon
A-11 Lounder, Jonathan
A-12 Bolano, Aidan
A-14
A-15 Roper, Christian
A-16
A-20 Le, Peter
A-21
A-26
A-28
CONTEMPORARY - Musical
A-30
A-31
A-32
A-34 Henderson, Sean
A-35
A-38 Jinks, Dylan
A-39 Cantu, Ricky
A-41
A-42
Traditional
A-44 Perez, Romero
A-45 Kerbow, Dalton
A-46 Tanabe, Juan Carlos
A-47 Sam, Joshua
A-48 Burgess, Samantha
A-50 Popp, Jude
A-51 Cavenal, Ian
A-52 Palos, Obie
A-53
A-54 Staff, Ty
A-55 Molina, Enrique
A-56 Hoffart, Jacob
A-57 Nguyen, Edward
A-58 Al-Tawrah, Shadi
A-59 Al-Tawrah, Shadi
A-61
A-62 Paul, Rommell
A-63 Zapata, Ronny
A-64 Zapata, Ronny
A-65 Collins, Melissa
A-66
A-67 Vargas, Daniel
A-68 Vargas, Daniel
A-69 Urias, Ralph
WEAPONS
Creative (no music)
A-71 Fletcher, Ryan
A-72 Gonzalez, Chris
A-73 Taylor, Jared
A-74 Henderson, Sean
A-75
A-76 Hawthorne, Katherine
A-77 Bolano, Aidan
A-78 Ontiveros, Trey
A-80 Roper, Christian
A-81 Northcutt, Sage
A-84 Rea, Jesus
CONTEMPORARY - Musical
A-85 Juster, Floyd
A-86 Henderson, Sean
A-87
A-88 Al-Tawrah, Shadi
A-92
A-93
A-94 Rea, Genesis
Traditional
A-97
A-98 Paul, Rommell
A-100
SELF DEFENSE (no music)
A-103
A-105
SPARRING
Point
A-109 Jenkins, Sam
A-110 Staff, Ty
A-111 Flores, Ailani
A-112 Tanabe, Juan Carlos
A-113
A-114 Gonzalez, Chris
A-115 Morandi, Daniel
A-116 Brown, Evan
A-117
A-118
A-119 Popp, Jude
A-120 Aquino, Rachel
A-121 Zapata, Ronny
A-122 Harrell, Cassie
A-123 Figueroa, Daniel
A-124 Schrolel, Carson
A-125
A-126 Brower, Joseph
A-127
A-128
A-129 Haywood, CJ
A-130
A-131
A-133 Cianciosi, Matthew
A-134 Colker, Jasmine
A-135
A-136 Ramsey, Christina
A-137
A-138
A-139 Sherman, Jasmine
A-141 Shirley, Kristine
A-142 Uribe, Juan
A-143 Stokes, Tracy
A-146
A-147 Flores, Cristo
A-148 Lee, Garrett
A-149 Nieves, Hisha
A-152 Clark, Chelsea
A-153
A-155 Wilson, Derrick
A-156
Team
A-158
FORMS
Div
Name
CONTEMPORARY - Creative
A-1
A-3
A-4
A-5
A-6
A-7
A-8 Burgess, Samantha
A-9
A-10
A-11 Palos, Obie
A-12 Rea, Genesis
A-14
A-15
A-16
A-20
A-21
A-26
A-28
CONTEMPORARY - Musical
A-30
A-31
A-32
A-34
A-35
A-38 Hawthorne, Katherine
A-39
A-41
A-42
Traditional
A-44 Walker, Joseph
A-45 Guzman, Adrian
A-46 Guzman, Reese
A-47 Mott, Fadi
A-48 Gonzalez, Leonardo
A-50 Castaneda, Brandon
A-51
A-52 Hawthorne, Katherine
A-53
A-54 Clapp, Jason
A-55 Southwick, Morgan
A-56
A-57 Esparza, Jennifer
A-58
A-59 Roper, Christian
A-61
A-62 Zapata, Ronny
A-63 Gaeta, Martitza
A-64
A-65 Popp, Elishea
A-66
A-67
A-68 Clark, Chelsea
A-69
WEAPONS
Creative (no music)
A-71
A-72 Gilbert, Imani
A-73 Tanabe, Juan Carlos
A-74 Terry, Trey
A-75
A-76 Rodriguez, Austin
A-77
A-78 Dupree, Sean
A-80 Al-Tawrah, Shadi
A-81
A-84
CONTEMPORARY - Musical
A-85 Taylor, Jared
A-86 Phan, Jacquelyn
A-87
A-88 Hawthorne, Katherine
A-92
A-93
A-94
Traditional
A-97
A-98 Anthony, Robert
A-100
SELF DEFENSE (no music)
A-103
A-105
SPARRING
Point
A-109 Guller, Devan
A-110 Guller, Devan
A-111 Williams, Jaydon
A-112 Lopez, Marrisle
A-113
A-114 Black, Jayden
A-115 Guzman, Reese
A-116 Jones, Relon
A-117
A-118
A-119 Castaneda, Brandon
A-120 Overpect, Ian
A-121 Singleton, Marcus
A-122 Walker, Zion
A-123 Hoffart, Jacob
A-124 Changuta, Jefferson
A-125
A-126 Molina, Enrique
A-127
A-128
A-129
A-130
A-131
A-133 Paul, Rommell
A-134 Flores, Crystal
A-135
A-136 Cyril, Aliyah
A-137
A-138
A-139
A-141 Cetsos, Chase
A-142
A-143
A-146
A-147 Flores, Carl
A-148 Galvaiz, Chris
A-149
A-152
A-153
A-155 Mosley, Tony
A-156
Team
A-158
2011 UTAH STATE GAMES

2011 STATE CHAMPIONS


SECOND
PLACE


THIRD
PLACE

FORMS
-
CONTEMPORARY - Creative (no music)
A-1 4- (m/f) Nv-Ad
A-2 5 (m/f) Nv-Ad
A-3 6-7 (m/f) Nov
A-6 8-9 (m/f) Nov
A-8 8-9 (m/f) Adv
A-13 12-13 (m/f) Nov
A-14 12-13 (m/f) Int
A-17 14-17 (m/f) Nov
A-19 14-17 (m/f) Adv
CONTEMPORARY - Musical
A-31 8-9 (m/f) Adv Open
A-32 9- (m/f) Int Open
A-34 9- (m/f) Adv Choreo
A-35 10-17 (m/f) Int Open
A-39 17- (m/f) Nov Open
Traditional
A-45 9- (m/f) Int Japanese
A-51 10-11 (m/f) Adv Japanese
A-53 10-11 (m/f) Nov Japanese
A-54 11- (m/f) Nov Korean
A-55 12-17 (m/f) Nov Jap/Kor
A-56 12-17 (m/f) Int Japanese
A-58 12-17 (m/f) Adv Japanese
A-60 17- (m/f) Nov-Int Ch/Ken
A-61 17- (m/f) Adv Ch/Ken
A-64 17- (m/f) BB Ch/Ken
A-67 18+ (m/f) BB Japanese
A-68 18+ (m/f) BB Korean
WEAPONS
CONTEMPORARY - Creative (no music)
A-71 7- (m/f) Nov
A-72 8-11 (m/f) Nov
A-73 9- (m/f) Int
A-74 9- (m/f) Adv
A-77 11- (m/f) BB
A-78 12-17 (m/f) Nov
A-80 12-17 (m/f) Adv
CONTEMPORARY - Musical
A-85 9- (m/f) Int Open
A-86 9- (m/f) Adv Open
A-87 10-17 (m/f) Int Open
A-88 10-17 (m/f) Adv Open
A-89 17- (m/f) Nov Open
A-90 17- (m/f) Nov Choreo
A-93 17- (m/f) BB Open
Traditional
A-96 17- (m/f) Nov-Int
SELF DEFENSE (no music)
A-101 17- (m/f) Nov
A-102 17- (m/f) Adv
A-103 17- (m/f) BB
BREAKING (no music - no seeding)
A-106 17- (m/f) Nv-Ad
A-108 All (m/f) BB
SPARRING
Point
A-109 4- (m/f) Nv-Ad
A-110 5 (m/f) Nv-Ad
A-111 6-7 (m/f) Nov
A-112 6-7 (m/f) Int
A-114 8-9 (m/f) Nov
A-115 8-9 (m/f) Int
A-116 8-9 (m/f) Adv
A-118 10-11 (m/f) Nov
A-119 10-11 (m/f) Int
A-120 10-11 (m/f) Adv
A-121 10-11 (m/f) BB
A-122 12-13 (m) Nov
A-123 12-13 (m) Int
A-125 12-13 (m) BB
A-128 14-15 (m) Adv
A-129 14-15 (m) BB
A-134 12-13 (f) Nov-Int
A-135 12-13 (f) Adv
A-138 14-15 (f) Adv
A-147 18+ (m) BB Light
A-148 18+ (m) BB
Team
A-157 8- (m/f) UBB
A-158 Teen (m) UBB
FORMS
Name
City
School
Coach
CONTEMPORARY - Creative (no music)
Meek, Violeta Herriman All Star Karate Darre Cox
Chavis, Dylan Parowan Kiai Karate Carol Cox
Harward, Kole Clinton Pinnacle M.A, Mike Tobin
Miller, Hayden Riverton All Star Karate Darren Cox
Llewelyn, Jase Salt Lake City All Star Karate Darren Cox
Tincher, Jake Sandy All Star Karate Darren Cox
White, Sierra Parowan Kiai Karate Carol Cox
Gibson, Madelyn Clinton Pinnacle M.A Mike Tobin
Morris, Ashley Clearfield Pinnacle M.A. Mike Tobin
CONTEMPORARY - Musical
Llewelyn, Jase Salt Lake City All Star Karate Darren Cox
Harward, Branson Clinton Pinnacle M.A. Mike Tobin
Llewelyn, Jase Salt Lake City All Star Karate Darern Cox
White, Sierra Parowan Kiai Karate Carol Cox
Chavis, Dylan Parawan Kiai Karate Carol Cox
Traditional
Byerly, Skye Clinton Pinnacle M.A. Mike Tobin
Christensen, Jacob Sandy Al Star Karate Darren Cox
Nelson, Tyler Syracuse Pinnacle M.A. Jeff Price
Gheller, Joey Clearfield Pinnacle M.A. Jeff Price
Pforts, Sam Clearfield Pinnacl M.A. Mike Tobin
Ghellar, Michael Clearfied Pinnacle M.A. Jeff Price
Hastings, Austen Park City Gurl Fytrz Marcia Mason
Little, William arown Kiai Karate Carol Cox
Schulze, Justin South Jordan All Star Karate Darren Cox
Schulze, Tanner South Jordan All Star Karate Darren Cox
Bright, Skyler Clinton Al Star Karate Darren Cox
Bright, Skyler Clinton All Star Karate Darren Cox
WEAPONS
CONTEMPORARY - Creative (no music)
Harward, Kole Clinton Pinnacle M.A Mike Tobin
Nelson, Tyler Pinnacle M.A. Jeff Price
Byerly, Skye Clinton Pinnacle M.A. Mike Tobin
Llewelyn, Jase Salt Lake City All Star Karate Darren Cox
Jepsen, Baylor Sandy All Star Karate Darren Cox
Gibson, Madelyn Clinton Pinnacle M.A. Mike Tobin
Curtis, Saige Bountifal Armitage M.A. Alex Armitage
CONTEMPORARY - Musical
Harward, Branson Clinton Pinnacle M.A. Mike Tobin
Healy, Johnathan Sandy All Star Karate Darren Cox
Ghellar, Michael Clearfield Pinnacle M.A. Mike Tobin
Morris, Ashley Clearfield Pinnacle M.A. Mike Tobin
Pforts, Sam Clearfield Pinnacle M.A. Mike Tobin
Ghellar, Joey Clearfield Pinnacle M.A. Mike Tobin
Jeppsen, Baylor Sandy All Star Karate Daen Cox
Traditional
Ghellar, Michael Pinnacle M.A. Mike Tobin
SELF DEFENSE (no music)
Meek, Joshua Sandy All Star Karate Darren Cox
Llewelyn, Jase Salt Lake City All Star Karate Darren Cox
Jeppsen, Baylor Sandy All Star Karate Darren Cox
BREAKING (no music - no seeding)
Schulze, Justin Sandy All Star Karate Darren Cox
Schulze, Tanner Sandy All Star Karate Darren Cox
SPARRING
Point
Armitage, Aaliyan Sandy Armitage M.A. Alex Armitage
Christensen, Jeremy Sandy All Star Karate Darren Cox
Harward, Kole Clinton Pinnacle M.A. Mike Tobin
Cole, Lucille Sandy All Star Karate Darren Cox
Miller, Hayden Sandy All Star Karate Darren Cox
Harward, Branson Clinton Pinnacle M.A. Mike Tobin
Llewelyn, Jase Salt Lake City All Star Karate Darren Cox
Nelson, Tyler Clearfield Pinnacle M.A. Jeff Price
Mattingly, Harmony Bountiful Armitage M.A. Armitage
Cole, Nathan Sandy All Star Karate Daren Cox
Jeppsen, Baylor Sandy All Star Karate Darren Cox
Nelson, Chase Syracuse Pinnacle M.A. Jeff Price
Ghellar, Michael Clearfield Pinnacle M.A. Jeff Price
Schulze, Tanner Sandy All Star Karate Darren Cox
Hastings, Austen Park City Gurl Fytrz Marcia Mason
Jensen, Corum Salt Lake City All Star Karate Darren Cox
White, Sierra Parowan Kiai Karate Carol Cox
Craig, Allie West Jordan All Star Karate Darren Cox
Curtis, Saige Bountiful Armitage M.A. Alex Armitage
Scherling, David South Jordan All Star Karate Darren Cox
Armitage, Alex Sandy Armitage M.A.
Team
All Star Sandy
All Star Sandy
FORMS
Div
Name
CONTEMPORARY - Creative
A-1 Armitage, Adliyah
A-2 McDonald, Kyson
A-3 Graves, Cameron
A-6 Weber, Dakota
A-8
A-13
A-14 Little, William
A-17 Yang, Lya
A-19
CONTEMPORARY - Musical
A-31
A-32
A-34
A-35
A-39 Meek, Joshua
Traditional
A-45 Christensen, Jeremy
A-51
A-53
A-54
A-55 Nelson, Chase
A-56
A-58
A-60 Cole, Lucille
A-61 Healy, Johnathan
A-64
A-67
A-68
WEAPONS
Creative (no music)
A-71
A-72 Miller, Hayden
A-73
A-74 Healy, Johnathan
A-77
A-78
A-80
CONTEMPORARY - Musical
A-85
A-86 Llewelyn, Jase
A-87
A-88
A-89 Nelson, Chase
A-90
A-93
Traditional
A-96
SELF DEFENSE (no music)
A-101 Evensen, Alyssa
A-102 White, Sierra
A-103 Schulze, Tanner
BREAKING
A-106 Byerly, Dennis
A-108 Bright, Skyler
SPARRING
Point
A-109
A-110 McDonald, Kyson
A-111 Graves, Cameron
A-112
A-114 Byerly, Dennis
A-115 Mattingly, Jace
A-116 Schulze, Justin
A-118 Meek, Joshua
A-119
A-120 Christensen, Jacob
A-121
A-122 Weinman, Owen
A-123 Little, William
A-125
A-128
A-129
A-134 Buppert, Mikailah
A-135
A-138
A-147
A-148 Bright, Skyler
Team
A-157
A-158
FORMS
Div
Name
CONTEMPORARY - Creative
A-1
A-2
A-3
A-6
A-8
A-13
A-14
A-17 Evensen, Alyssa
A-19
CONTEMPORARY - Musical
A-31
A-32
A-34
A-35
A-39 Meek, Joshua
Traditional
A-45
A-51
A-53
A-54
A-55 Buppert, Mikailah
A-56
A-58
A-60 White, Sierra
A-61
A-64
A-67
A-68
WEAPONS
Creative (no music)
A-71
A-72
A-73
A-74
A-77
A-78
A-80
CONTEMPORA
A-85
A-86
A-87
A-88
A-89
A-90
A-93
Traditional
A-96
SELF DEFENSE (no m
A-101 Tincher, Jake
A-102 Schulze, Justin
A-103
BREAKING
A-106 Hastings, Austen
A-108
SPARRINGING
Point
A-109
A-110 Chavis, Dylan
A-111
A-112
A-114 Weber, Dakota
A-115
A-116 Healy, Johnathan
A-118 Gheller, Joey
A-119
A-120
A-121
A-122 Tincher, Jake
A-123
A-125
A-128
A-129
A-134
A-135
A-138
A-147
A-148
Team
A-157
A-158